Reprezentativa Germaniei s-a calificat în finala Cupei Mondiale, după ce a învins, marţi, la Belo Horizonte, cu scorul de 7-1 (5-0), selecţionata Braziliei, în semifinalele competiţiei. Golurile Germaniei au fost marcate de Mull
• Sport
09.07.14 - 18:37
Apărătorul columbian Juan Camilo Zúñiga, care l-a accidentat pe fotbalistul brazilian Neymar, este ameninţat acum cu moartea pe reţelele de socializare. Astfel, jucătorul Juan Camilo Zúñiga este numit în comenta
• Sport
08.07.14 - 18:05
Selecţionatele Germaniei, Braziliei, Argentinei şi Olandei s-au calificat în semifinalele Cupei Mondiale de fotbal din Brazilia (12 iunie - 13 iulie). Germania a reuşit calificarea vineri, după ce a învins Franţa cu scorul de 1-0 (1
• Sport
07.07.14 - 19:05
Cotidianul O Globo, gigantul presei braziliene, vede avansînd cu teamă Franţa la Cupa Mondială de fotbal 2014 şi perspectiva unei semifinale cu Brazilia readuce în memorie "fantoma călăilor" "Seleção" la trei Cupe Mond
• Sport
03.07.14 - 19:32
Echipa Belgiei s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Brazilia (12 iunie - 13 iulie), după ce a învins formaţia Statelor Unite cu scorul de 2-1 (0-0, 0-0), după prelungiri, marţi, pe "Arena Fonte Nova"
• Sport
02.07.14 - 18:55
Reprezentativa Germaniei s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Mondiale, în urma victoriei din meciul cu selecţionata Algeriei, scor 2-1, după prelungiri, luni, la Porto Alegre, în optimile CM 2014. Pentru Germania au m
• Sport
01.07.14 - 18:14
Brazilia s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Brazilia (12 iunie - 13 iulie) după ce a învins Chile cu scorul de 3-2 la loviturile de departajare, sîmbătă, pe stadionul "Mineirao" din Belo Horiz
• Sport
30.06.14 - 18:35
Germania a învins formaţia SUA cu scorul de 1-0 (0-0), joi, pe "Arena Pernambuco" din Recife, în Grupa G a Cupei Mondiale de fotbal din Brazilia (12 iunie - 13 iulie) şi ambele echipe s-au calificat în optimile de finală. Germani
• Sport
27.06.14 - 15:29
Argentina a învins formaţia Nigeriei cu scorul de 3-2 (2-1), miercuri, pe stadionul "Beira-Rio" din Porto Alegre, şi a cîştigat cu maximum de puncte Grupa F a Cupei Mondiale de fotbal din Brazilia (12 iunie - 13 iulie). Lionel Messi, c
• Sport
26.06.14 - 19:21
Reprezentativa Italiei a fost eliminată de la Cupa Mondială, după ce a fost învinsă, marţi, la Natal, cu scorul de 1-0 (0-0), de selecţionata Uruguayului, în ultima etapă a grupei C a competiţiei, echipa sud-americană asigur&icir
• Sport
25.06.14 - 19:28
Reprezentativa Olandei a încheiat grupa B de la Cupa Mondială pe primul loc, cu trei victorii din tot atîtea meciuri, după ce a învins, luni, la Sao Paulo, cu scorul de 2-0 (0-0), selecţionata statului Chile, în ultima etap
• Sport
24.06.14 - 19:38
Echipele Statelor Unite şi Portugaliei au terminat la egalitate, 2-2 (0-1), duminică, pe "Arena Amazonia" din Manaus, în Grupa G a Cupei Mondiale de fotbal din Brazilia (12 iunie - 13 iulie). Portugalia a deschis scorul prin Nani (5), dar ame
• Sport
23.06.14 - 18:06
Echipa Columbiei este practic calificată în optimile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Brazilia (12 iunie - 13 iulie), după ce a învins selecționata Coasta de Fildeş cu scorul de 2-1 (0-0), joi, într-un meci jucat pe E
• Sport
20.06.14 - 15:16
Naţionala Spaniei a fost învinsă de Chile cu scorul de 2-0 (2-0), miercuri, pe stadionul "Maracana" din Rio de Janeiro, în Grupa B a Cupei Mondiale de fotbal din Brazilia (12 iunie - 13 iulie), campioana mondială şi europeană en-titr
• Sport
19.06.14 - 19:06
Echipele Braziliei şi Mexicului au terminat la egalitate, 0-0, marţi, pe stadionul "Castelao" din Fortaleza, într-un meci din Grupa A a Cupei Mondiale de fotbal din Brazilia (12 iunie - 13 iulie). Cele două formaţii au făcut un meci specta
• Sport
18.06.14 - 19:27
Thomas Muller uber alles! Echipa Germaniei a surclasat selecţionata Portugaliei cu scorul de 4-0 (3-0), luni, pe Arena Fonte Nova din Salvador, într-un meci din Grupa G a Cupei Mondiale de fotbal din Brazilia (12 iunie – 13 iulie). Thoma
• Sport
17.06.14 - 18:32
Olanda şi Franţa au început în forţă Reprezentativa Spaniei, campioana mondială en-titre şi dubla deţinătoare a titlului european, a debutat cu un eşec la turneul final din Brazilia, după ce a fost învinsă, cu scorul de 5
• Sport
16.06.14 - 19:17
Selecţionerul Croaţiei, Niko Kovac, a acuzat arbitrajul după înfrîngerea suferită în faţa Braziliei, joi seara la São Paulo, în partida de deschidere a celei de-a XX-a ediţii a Cupei Mondiale de fotbal, consider&i
• Sport
13.06.14 - 14:52
Brazilia a debutat cu dreptul la Cupa Mondială de fotbal, pe care o găzduiește între 12 iunie și 13 iulie, după ce a învins Croația cu scorul de 3-1 (1-1), joi seara, pe "Arena Corinthians" din São Paulo, în meciul de d
• Sport
13.06.14 - 14:47
Cine va cîştiga Cupa Mondială 2014? Cupa Mondială 2014 la fotbal începe joi în Brazilia şi ţine pînă pe 13 iulie. Cine este favorită? Cine va cîştiga Cupa Mondială? Va fi o Cupă Mondială în care favorite