Sheriff a primit medaliile de campioni Sheriff şi Veris au remizat nedecis, scor 0-0, în cel mai tare meci al etapei a 31-a din Divizia Naţională. Tiraspolenii au primit la final o Cupă şi medaliile de aur pentru cel de-al 13-lea titlu din
• Sport
12.05.14 - 18:36
Arventi a devenit premiant la Europenele de taekwondo Evoluţie remarcabilă a sportivilor moldoveni la Campionatul European de taekwondo WTF, versiunea olimpică, desfăşurate la Baku. După ce Stepan Dimitrov a adus aurul pentru Moldova, a venit r
• Sport
07.05.14 - 18:46
Real Madrid a învins pe Bayern Munchen cu scorul de 1-0 (1-0), miercuri seara, pe stadionul "Santiago Bernabeu", în prima manşă a semifinalei Ligii Campionilor la fotbal. Unicul gol al partidei a fost reuşit de francezul Karim Benzema
• Sport
24.04.14 - 18:17
Atletico Madrid şi Chelsea au încheiat la egalitate Atletico Madrid şi Chelsea au terminat la egalitate, 0-0, marţi seara, pe stadionul "Vicente Calderon", în prima manşă a semifinalelor Ligii Campionilor la fotbal. Atletico a domina
• Sport
23.04.14 - 18:38
Tenismenele din Moldova, eliminate din primul tur de la ITF Antalya Tenismenele moldovene Daniela Ciobanu şi Anastasia Vdovenco au suferit înfrîngeri categorice în primul tur al turneului ITF Antalya. Ambele au pierdut în dou
• Sport
17.04.14 - 19:12
Zimbru s-a calificat în semifinalele Cupei Moldovei Zimbru continuă cursa pentru un loc în cupele europene. Fără şanse în campionat, „galben-verzii” pot ajunge în Europa League prin intermediul Cupei Moldovei.
• Sport
16.04.14 - 19:04
Lexmax şi JLC au terminat cu acelaşi punctaj campionatul de fursal şi, conform regulamentului, vor juca „meciul de aur”, care va stabili campioana Moldovei. Lexmax nu a avut probleme în partida cu Tarsus, reuşind să învin
• Sport
14.04.14 - 18:45
Deţinătoarea trofeului, Bayern Munchen, va întîlni Real Madrid, în semifinalele Ligii Campionilor, în timp ce formaţia Cheslea va juca în compania echipei Atletico Madrid, conform tragerii la sorţi de vineri, de la N
• Sport
11.04.14 - 15:07
Bayern Munchen s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal după ce a învins pe Manchester United cu scorul de 3-1 (0-0), miercuri seara, pe "Fussball Arena", în manşa secundă a sferturilor de finală. Au marcat: Man
• Sport
10.04.14 - 18:09
Real Madrid a făcut un pas mare spre semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, graţie victoriei cu scorul de 3-0 (2-0) în faţa formaţiei Borussia Dortmund, înregistrată miercuri seara pe stadionul "Santiago Bernabeu", în prima
• Sport
03.04.14 - 19:05
Manchester United şi Bayern München au terminat la egalitate, 1-1 (0-0), marţi seara, pe stadionul "Old Trafford", în prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor la fotbal. Prima repriză a fost una echilibrată, î
• Sport
02.04.14 - 19:20
Cum arată Soci la o lună de la Jocurile Olimpice de iarnă La doar o lună de la Olimpiada de iarnă de la Soci, cînd 6.000 de atleţi au fost găzduiţi pentru un eveniment în care Putin a investit 50 de miliarde de dolari, staţiunea
• Sport
26.03.14 - 18:30
Luptătorul Constantin Ţuţu a devenit campion în cadrul Galei KOK Grand Prix 2014, de la Chişinău. El a trecut în finală de ucraineanul Igor Leapin prin knockout. La categoria 85 de kg, Ţuţu i-a mai învins pe polonezul Radosl
• Sport
25.03.14 - 18:43
Real Madrid - FC Barcelona 3-4 FC Barcelona a învins pe Real Madrid cu scorul de 4-3 (2-2), duminică seara, chiar pe ''Santiago Bernabeu'', în ''El Clasico'', derby-ul campionatului spaniol de fotbal, jucat în etapa a 29-a. Barcelo
• Sport
24.03.14 - 19:17
Pe 21 martie, a avut loc la Nyon, în Elveţia, tragerea la sorţi a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor. Cele patru partide vor fi: FC Barcelona (Spania) - Atlético Madrid (Spania) Real Madrid (Spania) - Borussia Dortmund (Germa
• Sport
21.03.14 - 16:45
Manchester United şi Borussia Dortmund s-au calificat în sferturi Echipa engleză Manchester United s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (2-0)
• Sport
20.03.14 - 18:36
Real Madrid a învins-o din nou pe Schalke şi merge mai departe Real Madrid s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, fără vreo emoţie, după ce a învins din nou echipa germană Schalke 04, marţi seara, cu sc
• Sport
19.03.14 - 18:19
Epureanu şi Calancea s-au remarcat la echipele lor de club Căpitanul Naţionalei Moldovei şi al echipei Anji Mahacikala, Alexandru Epureanu, se află într-o formă bună de joc. De această dată a punctat împotriva lui Spartak Moscova
• Sport
19.03.14 - 18:12
Academia Naţională de Şah cheamă autorităţile să deschidă centre de şah în localităţi Academia Naţională de Şah face apel către autorităţile publice centrale şi locale să deschidă centre de şah în localităţi. Iniţi
• Sport
18.03.14 - 17:50
Marele maestru Viorel Iordachescu s-a calificat pe locul 20 la Campionatul European la Şah şi, astfel, va participa la Cupa Mondială, care se va desfăşura în 2015 la Baku, Azerbaijan. Campionatul European a avut loc în perioada 2-15