Barcelona şi PSG s-au calificat în sferturi Echipa spaniolă FC Barcelona s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-0), formaţia engleză Manch
• Sport
13.03.14 - 19:06
Atletico a eliminat-o pe Milan Atletico Madrid a învins pe AC Milan cu scorul de 4-1 (2-1), marţi seara, pe stadionul ''Vicente Calderon'' şi s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal. Madrilenii merg mai de
• Sport
12.03.14 - 18:55
Voi reflecta, pînă acum nu am avut motive să acord niciuna în acest mandat Preşedintele României Traian Băsescu a declarat, marţi, că pînă acum nu a avut motive să acorde nicio graţiere în actualul mandat, menţ
• Sport
12.03.14 - 18:53
Luciano Spaletti, demis de la Zenit Antrenorul italian Luciano Spaletti a fost demis de la conducerea tehnică a formaţiei Zenit Sankt Petersburg, în locul său fiind numit ca interimar secundul Serghei Semak, a anunţat, marţi, clubul rus. S
• Sport
11.03.14 - 18:28
Napoli a împins-o pe Juve către titlu Napoli a cîştigat, duminică, cu scorul de 1-0, meciul jucat cu Roma, în etapa a 27-a din Serie A, împingînd-o astfel pe Juventus către un nou titlu de campioană, al treilea cons
• Sport
10.03.14 - 19:16
Pedepse cu executare în Dosarul Transferurilor Decizii-şoc în Dosarul Transferurilor în care au fost implicate 8 nume importante din fotbalul românesc! Magistraţii au anunţat condamnări cu executare pentru toţi cei 8 incu
• Sport
05.03.14 - 19:06
Real Madrid este practic calificată în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, după ce a surclasat pe Schalke 04 cu scorul de 6-1 (2-0), miercuri seara, la Gelsenkirchen, în prima manşă a optimilor. Real a făcut specta
• Sport
27.02.14 - 18:24
Patronul lui Lucescu este sponsorul regimului Ianukovici 125 de morţi în trei zile, peste o mie de răniţi, acesta e bilanţul anunţat de televiziunea americană CNN pentru cele trei zile sîngeroase din centrul Kievului. Lunetişti nei
• Sport
26.02.14 - 18:11
Borussia Dortmund a învins, marţi, în deplasare, cu scorul de 4-2 (2-0), echipa rusă Zenit Sankt Petersburg, într-un meci contînd pentru prima manşă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor. Pentru Borussia au marcat M
• Sport
26.02.14 - 18:01
Antrenorul naţionalei Moldovei, Ion Caras, a făcut primele declaraţii după tragerea la sorţi a grupelor pentru preliminariile Campionatului European din 2016. După ce s-a întors de la Nisa, acolo unde a avut loc evenimentul, Caras a decla
• Sport
25.02.14 - 18:58
Moldova şi-a aflat adversarii din preliminariile Campionatului European Starul lui Paris Saint-Germain, Zlatan Ibrahimovic, dar şi legendarul antrenor italian Fabio Capello vor veni la Chişinău! În urma tragerii la sorţi a preliminariilor
• Sport
24.02.14 - 18:49
La Olimpiada din Rusia s-au stabilit şase recorduri mondiale şi 10 recorduri olimpice. * Biatlonistul Ole Einar Bjoerndalen a devenit la Soci cel mai medaliat sportiv din istoria Jocurilor Olimpice de iarnă. Norvegianul, în vîrstă de
• Sport
24.02.14 - 18:47
Bayern Munchen şi Atletico Madrid, la un pas de „sferturi” Bayern Munchen a învins pe Arsenal Londra cu scorul de 2-0 (0-0), miercuri seara, pe Emirates Stadium din Londra, în prima manșă a optimilor de finală ale Ligii Ca
• Sport
20.02.14 - 18:02
Naţionala Rusiei de hochei a fost eliminată în sferturi Favorită la cîştigarea medaliei de aur la Olimpiada de la Soci, naţionala de hochei masculin a Rusiei a fost eliminată încă din sferturile competiţiei. Super vedetele d
• Sport
20.02.14 - 17:59
Barca şi PSG, ca si calificate în sferturile de finală FC Barcelona a făcut un pas important spre sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, graţie victoriei cu scorul de 2-0 în faţa formaţiei engleze Manchester City, ma
• Sport
19.02.14 - 17:15
Pentru prima dată americanii au devenit campioni olimpici la patinaj artistic Meryl Davis şi Charlie White au învins la proba de dans. Astfel, pentru prima dată concursul de dans la Jocurile Olimpice a fost cîştigat de sportivi din St
• Sport
19.02.14 - 17:13
Medaliile ce conţin bucăţi din meteoritul căzut în Celeabinsk, expuse în satul olimpic Medaliile, care conţin bucăţi din meteoritul care a căzut în regiunea Celeabinsk cu un an în urmă, au fost expuse în satul
• Sport
17.02.14 - 18:43
Sportiva Alexandra Camenşcic s-a clasat pe locul 71 din 76 de participante la Olimpiada de la Soci, proba schi fond 10 kilometri. Ea a parcurs distanţa cu 39 de minute şi 52 secunde, cu 11 minute şi 34 de secunde mai mult decât timpul &icir
• Sport
14.02.14 - 15:21
Campionul Olimpic din 2006 şi 2010, americanul Shaun White s-a clasat doar pe locul patru la Soci. Acesta a avut parte de ghinion la competiţia de halfpipe. White a căzut după două sărituri efectuate la prima sa încercare, iar la a doua s