Un duel între două selecţionate de mare clasă, confruntări între echipe prietene care în timpul meciului vor fi inamice şi posibili paşi decisivi pentru calificare în cazul unora dintre participante. Cu toate acestea ne
• Sport
19.03.13 - 18:35
Campionatul Moldovei la fotbal Pe 15 şi 16 martie s-au disputat meciurile din cadrul etapei a 23-a a campionatului Republicii Moldova la fotbal, Divizia Naţională. Iată rezultatele şi marcatorii: DACIA Chişinău – NISTRU Otaci 2-0 (Posmac
• Sport
18.03.13 - 19:23
Victorie surprinzătoare a lui Arsenal Arsenal Londra a obţinut miercuri o victorie surprinzătoare, cu scorul de 2-0, la Munchen în faţa lui Bayern, în manşa a doua a optimilor de finală. Englezii au fost însă eliminaţi, deoa
• Sport
14.03.13 - 19:30
Barca, prea puternică pentru Milan FC Barcelona s-a calificat, marţi seară, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce a învins, pe teren propriu, cu scorul de 4-0 pe AC Milan, în manşa a doua a optimilor de final
• Sport
13.03.13 - 18:40
Povestea unui CAMPION. Cele mai TARI meciuri  "Este foarte bolnav. Ar putea muri în cîteva luni sau în cîteva zile. Nu ştiu dacă mai prinde Vara. Viaţa lui este în mîinile Domnului acum. Sper că va muri &i
• Sport
12.03.13 - 18:58
Pe 9 şi 10 martie s-au disputat meciurile din cadrul etapei a 22-a a campionatului Republicii Moldova la fotbal, Divizia Naţională. Iată rezultatele şi marcatorii: ZIMBRU Chişinău – FC TIRASPOL 0-1 (Popovici 49), ISKRA-STAL Rîbniţ
• Sport
11.03.13 - 19:14
Sportivii moldoveni nu vor putea părăsi în mod samovolnic ţara pentru a evolua pentru alte naţionale. Ministerul tineretului şi sportului intenţionează să semneze contracte cu liderii echipelor naţionale. Potrivit condiţiilor contract
• Sport
11.03.13 - 19:05
Conducătorul clubului AC Milan, Silvio Berlusconi (76 de ani), a fost condamnat la un an de închisoare, cu doar o săptămînă înainte de returul de pe Nou Camp, contra Barcelonei, din optimile Ligii Campionilor, informează Reuter
• Sport
11.03.13 - 18:53
Real Madrid şi BorussiaDortmund, în sferturile Ligii Campionilor Real Madrid s-a calificat marţi în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce a învins, cu scorul de 2-1 în deplasare formaţia engleză Manchester