Germania, campioana mondială en-titre, a învins Suedia, scor 2-1, sîmbătă seara, la Soci, cu un gol marcat de Toni Kroos, în minutul 90+5. Suedia a deschis scorul prin Toivonen, în minutul 32, iar pentru Germania a egalat R
• Sport
24.06.18 - 10:46
Mexic s-a impus în fața Coreei de Sud, scor 2-1, și este ca și calificată în optimile de finală ale Campionatului Mondial. Mexicanii au demonstrat că victoria din primul meci contra Germaniei, scor 1-0, nu a fost o întîm
• Sport
23.06.18 - 21:06
Naţionala Belgiei este aproape calificată în optimile de finală ale Cupei Mondiale 2018, după ce a învins Tunisia cu scorul de 5-2 (3-1) într-un meci disputat sâmbătă pe stadionul Spartak din Moscova, în Grupa G a
• Sport
23.06.18 - 19:01
Reprezentativa Elveţiei a învins, vineri, cu scorul de 2-1, selecţionata Serbiei, într-un meci din etapa a doua a Grupei E, în care ultimul gol al elveţienilor a fost înscris în minutul 90. La partida disputată la Ka
• Sport
23.06.18 - 10:23
Brazilia a obținut extrem de greu prima victorie de la acest Campionat Mondial, învingînd-o pe Costa Rica, 2-0, după golurile lui Coutinho și Neymar din prelungiri. Brazilienii nu au impresionat mai deloc în primele 45 de minute,
• Sport
22.06.18 - 17:50
Nigeria – Islanda: Messi și toată Argentina sînt cu ochii pe acest meci Nigeria și Islanda se întîlnesc în etapa a doua din Grupa D de la Campionatul Mondial, începînd cu ora 18:00. Din aceeași grupă mai
• Sport
22.06.18 - 16:16
Croaţia a obţinut calificarea în optimile de finală ale Cupei Mondiale, după ce a învins, joi, la Nijnîi Novgorod, cu scorul de 3-0 (0-0), echipa Argentinei. Au marcat Rebici '53, Modrici '80 şi Rakitici '90+1. La primul gol, R
• Sport
22.06.18 - 10:20
Mondialul din Rusia a oferit pînă acum o serie de surprize, la loc de frunte aflîndu-se Mexic - Germania şi Islanda - Argentina. Şi iată că, după ce marile favorite au păţit-o, a venit rîndul naţionalelor din linia a doua s
• Sport
21.06.18 - 11:59
Reprezentativa Uruguayului a învins, miercuri, la Rostov, cu scorul de 1-0, selecţionata Arabiei Saudite, într-un meci contînd pentru etapa a doua a grupei B de la Cupa Mondială. În urma acestui rezultat, Uruguay şi Rusia a
• Sport
21.06.18 - 11:43
Echipa Portugaliei, campioana europeană en titre, a învins formaţia Marocului cu scorul de 1-0 (1-0), miercuri, pe Stadionul Lujniki din Moscova, în Grupa B a Cupei Mondiale de fotbal din Rusia. Vedeta Cristiano Ronaldo a marcat singuru
• Sport
20.06.18 - 19:26
Emoții mari pentru brazilieni Naționala Brazilei are mari probleme după primul meci la Campionatul Mondial, terminat la egalitate cu Elveția, scor 1-1. Neymar, care a avut mari probleme în acest an din cauza accidentărilor, a părăsit ant
• Sport
20.06.18 - 11:14
Reprezentativa Rusiei a învins selecţionata Egiptului, scor 3-1, la Sankt Petersburg, şi este aproape de calificare în optimile Cupei Mondiale, după ce a înregistrat două victorii consecutive în grupa A. Golurile au fost m
• Sport
20.06.18 - 10:27
Maradona, atac brutal după ce Argentina s-a făcut de răs în Islanda Diego Armando Maradona, 57 de ani, campion mondial cu Argentina în 1986, l-a criticat dur pe selecționerul Jorge Sampaoli. El Pibe D'Oro s-a declarat nemulțumit de j
• Sport
19.06.18 - 16:14
Anglia a cîștigat partida din Grupa G de la Campionatul Mondial cu Tunisia, scor 2-1, după un gol reușit de Harry Kane în prelungirile partidei. Englezii au început în forță și au avut două mari ocazii de gol în p
• Sport
19.06.18 - 10:17
Selecţionata Suediei a învins reprezentativa Coreei de Sud cu scorul de 1-0 (0-0), luni, pe stadionul din Nijnîi Novgorod, în Grupa F a Cupei Mondiale de fotbal din Rusia. Suedia a obţinut o victorie meritată, dintr-un penalty tr
• Sport
18.06.18 - 17:40
Ritmul şi nivelul de joc al Campionatului Mondial poate fi considerat unul foarte bun pînă acum. Ultimele două zile ne-au oferit spectacole memorabile şi surprize pe măsură. După ce Islanda a ţinut în şah Argentina, ziua de s&ici
• Sport
18.06.18 - 15:07
Brazilia a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0), partida disputată, duminică seara, la Rostov, cu Elveţia, în etapa I a Grupei E a Cupei Mondiale. Au marcat Coutinho '20, respectiv Zuber '50. În minutul 20, Coutinho a marcat cu un şu
• Sport
18.06.18 - 11:25
Germania, una dintre principalele favorite la cîștigarea trofeului și totodată campioana mondială în exercițiu, s-a prăbușit pe 17 iunie contra Mexicului, scor 0-1. Lozano este cel care a înscris unicul gol al meciului, &icir
• Sport
17.06.18 - 21:49
Reprezentativa Croaţiei a învins selecţionata Nigeriei, scor 2-0, sîmbătă seara, în grupa D de la Cupa Mondială din Rusia. Golurile au fost marcate de Etebo '32 (autogol) şi Modrici '71 (penalti). Meciul a fost arbitrat de bra
• Sport
17.06.18 - 11:03
Argentina a remizat în primul meci de la Campionatul Mondial, 1-1 cu Islanda, într-un meci în care Messi a avut o prestație ștearsă și a ratat un penalty. Aguero a deschis scorul după 19 minute de joc cu un șut superb din inte