Costa Rica s-a impus cu 1-0 împotriva Japoniei, în etapa a doua din cadrul grupei E de la Cupa Mondială din Qatar. După ce a pierdut cu 0-7 în primul meci, contra Spaniei, Costa Rica a cîștigat împotriva Japonezilor,
• Sport
27.11.22 - 17:22
După eșecul surprinzător din primul meci de la Cupa Mondială, acel 1-2 cu Arabia Saudită, Argentina a cîștigat partida cu Mexic, scor 2-0. Cu gol și pasă decisivă, Lionel Messi a condus Argentina către prima victorie la Cupa Mondială
• Sport
26.11.22 - 23:17
Partida dintre Franța și Danemarca din cadrul Grupei D a Cupei Mondiale 2022 din Qatar s-a terminat cu victoria reprezentativei ”Cocoșului Galic”, scor 2-1. În urma succesului obținut pe final de meci, Franța a devenit prima ec
• Sport
26.11.22 - 22:06
Premiera care a avut loc după 92 de ani Meciul dintre Uruguay și Coreea de Sud, scor 0-0, disputat în cadrul Grupei H de la Cupa Mondială din Qatar, a intrat în istoria competiției. Conform presei britanice, la confruntarea de joi nic
• Sport
26.11.22 - 17:23
Partida dintre Polonia și Arabia Saudită din cadrul Grupei C a Cupei Mondiale 2022 din Qatar s-a terminat cu victoria trupei lui Czeslaw Michniewicz (52 de ani), scor 2-0. Emoții pure și un fotbal fascinant în meciul Polonia - Arabia Saudit
• Sport
26.11.22 - 17:22
Australia s-a impus în fața Tunisiei, 1-0, într-un meci din cadrul Grupei D a Cupei Mondiale 2022 din Qatar. Naționala din "Țara Cangurilor" a început mai bine meciul și a presat în căutarea golului, care a și venit, &ic
• Sport
26.11.22 - 17:19
La poza de grup de dinaintea meciului cu Japonia, scor 1-2, de la Cupa Mondială din Qatar, fotbaliștii Germaniei și-au pus mîna la gură, în semn de protest față de cei de la FIFA. Nemții au explicat la finalul meciului că nu a fos
• Sport
25.11.22 - 23:13
Anglia și SUA au remizat alb la Cupa Mondială, în etapa a doua din faza grupelor. Americanii au fost cel mai aproape de gol, la bara lui Pulisic. Meciul a început cu englezii în atac, dar Zimmermann s-a aruncat în fața ming
• Sport
25.11.22 - 23:12
După acel 2-0 cu Qatar, din meciul de deschidere al Cupei Mondiale, Ecuador a reușit o remiză cu Olanda, scor 1-1. Batavii au deschis repede scorul, după 6 minute de joc, prin Gakpo. Sud-americanii au dat însă o replică puternică. Bine o
• Sport
25.11.22 - 20:23
Senegal a obținut prima victorie de la acest turneu final, și a patra din istoria participărilor acestei selecționate la World Cup, după ce s-a impus cu 3-1 în fața Qataraului. Campioana Africii a cîştigat meritat, prin golurile ma
• Sport
25.11.22 - 20:21
Țara Galilor și Iran s-au înfruntat, vineri, în etapa a doua a fazei grupelor de la Cupa Mondială din Qatar., iar cîștig de cauză au avut elevii lui Carlos Queiros, care s-au impus cu 2-0 pe final de joc. După un joc dominat a
• Sport
25.11.22 - 14:27
Brazilia a cîștigat meciul cu Serbia, scor 2-0, din cadrul primei etape a Grupei G de la Cupa Mondială din Qatar. Sud-americanii au dominat meciul de la început pînă la sfîrșit. Cu toate acestea, scorul la pauză a fost 0-
• Sport
25.11.22 - 00:30
Portugalia a învins-o pe Ghana, scor 3-2 (0-0), joi, într-o partidă din prima etapă a Grupa H de la Cupa Mondială din Qatar. Golurile lusitanilor au fost marcate de Cristiano Ronaldo (min. 64 - pen), Joao Felix (min. 78) și Rafael Lea
• Sport
25.11.22 - 00:29
Uruguay și Coreea de Sud au remizat, 0-0, într-un meci din cadrul Grupei H al Cupei Mondiale. Cele două echipe au preferat să joace fără prea mari riscuri, iar prima fază periculoasă a venit de abia în minutul 19. Federico Valverde
• Sport
24.11.22 - 19:00
Elveția a început cu dreptul Cupa Mondială 2022. A bătut la limită Camerunul, scor 1-0, într-un meci din grupa G, prin golul marcat de Breel Embolo, jucător născut chiar în Camerun. În prima repriză, "Leii neîmbl&
• Sport
24.11.22 - 14:54
Pablo Martin Paez Gavira, cunoscut sub numele de ”Gavi”, a devenit cel mai tînăr marcator din istoria Cupei Mondiale, de la legendarul brazilian Pele, care înscria în anul 1958, împotriva Țării Galilor. A fost n
• Sport
24.11.22 - 11:08
Belgia a învins-o pe Canada, scor 1-0 (1-0), miercuri, într-o partidă din prima etapă a Grupei F de la Cupa Mondială din Qatar 2022. Unicul gol al partidei a fost marcat de atacantul Michy Batshuayi, în minutul 44. Într-un
• Sport
23.11.22 - 23:42
Așa arată clasamentul celor mai mari victorii din istoria Cupei Mondiale Spania a reușit o victorie impresionantă la debutul la Cupa Mondială 2022, 7-0 cu selecționata din Costa Rica. Meciul de la Doha a consemnat cea mai mare diferență de sc
• Sport
23.11.22 - 22:08
Al doilea șoc de la Campionatul Mondial: Japonia a învins-o pe Germania, scor 2-1, după ce a fost dominată copios peste 70 de minute. Un succes copy-paste după cel reușit de Arabia Saudită în fața Argentinei. Germania a tremurat &i
• Sport
23.11.22 - 18:10
Maroc și Croația au terminat la egalitate, scor 0-0, în primul meci al celor două formații la turneul final din acest an. Prima repriză a fost una echilibrată, cu ocazii de ambele părți, însă niciuna dintre cele două reprezentat