Anglia s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Mondiale din Qatar, după victoria clară în fața Senegalului, scor 3-0. Senegalezii au început curajos meciul și au avut două ocazii mari în minutele 23 și 31. Mai &
• Sport
04.12.22 - 23:16
Franța s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Mondiale din Qatar, după victoria clară împotriva Poloniei, scor 3-1. Peste 40.000 de spectatori au fost prezenți pe arena Al Thumama din Doha. Kylian Mbappe a fost omul meciului
• Sport
04.12.22 - 19:20
Argentina s-a impus în fața Australiei, scor 2-1, și s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Mondiale din Qatar. Reprezentativa condusă de Lionel Scaloni a dominat meciul pe toată durata sa, iar sud-americanii au deschis scor
• Sport
03.12.22 - 23:12
Echipa națională de fotbal a Țărilor de Jos s-a impus, sîmbătă, împotriva echipei similare a Statelor Unite ale Americii, scor 3-1 (2-0), în prima confruntare din faza optimilor de finală de la Cupa Mondială 2022 din Qatar.
• Sport
03.12.22 - 19:16
Brazilia și Elveția sînt ultimele două echipe care s-au calificat în optimi la Cupa Mondială 2022. A fost un meci dramatic între Serbia și Elveția, în timp ce brazilienii s-au făcut de rîs cu africanii. Calificaț
• Sport
02.12.22 - 23:28
Coreea de Sud a învins-o pe Portugalia în etapa a treia a fazei grupelor cu 2-1 și ambele echipe merg în optimile de finală ale Cupei Mondiale. În celălalt meci al Grupei H, Uruguay a cîștigat cu 2-0 în fața G
• Sport
02.12.22 - 19:36
Încă o surpriză mare la Cupa Mondială 2022. Cvadrupla deținătoare a trofeului, Germania, a fost eliminată chiar din faza grupelor, deși a bătut-o pe Costa Rica, scor 4-2. Asta pentru că în celălalt meci al grupei, Spania a pierd
• Sport
01.12.22 - 23:53
Campionatul Mondial de Fotbal din Qatar a ajuns în penultima zi din faza grupelor, cu meciurile din Grupele E şi F. Naționala Marocului s-a impus, joi, împotriva Canadei, scor 2-1, în timp ce Croația a remizat în compania B
• Sport
01.12.22 - 19:12
Argentina a fost prima, iar între Polonia și Mexic departajarea s-a făcut cu un gol în minutul 90+5 Miercuri, 30 noiembrie, în grupa C s-au disputat partidele Polonia - Argentina 0-2 și Arabia Saudită - Mexic 1-2. Argentina a do
• Sport
30.11.22 - 23:38
Partidele Tunisia - Franța și Australia - Danemarca s-au încheiat cu victoria africanilor, scor 1-0, respectiv cu succesul ”cangurilor”, tot 1-0, în Grupa D a Cupei Mondiale din Qatar. Pentru a doua oară în istorie (p
• Sport
30.11.22 - 19:19
FIFA a făcut anunțul oficial după golul "fantomă" al lui Cristiano Ronaldo Liber de contract după despărțirea de Manchester United, Cristiano Ronaldo (37 de ani) se concentrează pe Cupa Mondială 2022. Portugalia a obținut două victorii &ic
• Sport
30.11.22 - 18:03
Anglia și Statele Unite ale Americii s-au calificat în optimile de finală ale Cupei Mondiale 2022, din Grupa B. Anglia a învins-o fără drept de apel pe Țara Galilor, cu 3-0 (au marcat: Rashford, min. 50 și 68, Foden, min. 51), și a
• Sport
29.11.22 - 23:50
Olanda și Senegal s-au calificat în optimile Cupei Mondiale 2022 din pozițiile de cîștigătoare, respectiv ocupantă a locului secund în Grupa A. Olanda a obținut fără emoții calificarea, datorită victoriei din ultima rundă
• Sport
29.11.22 - 22:17
Portugalia s-a impus cu 2-0 în fața reprezentativei din Uruguay, în etapa a doua din grupele Cupei Mondiale din Qatar. Cele două goluri ale partidei au fost marcate de Bruno Fernandes, în minutul 51, deși reușita îi fusese
• Sport
28.11.22 - 23:42
Meciul dintre Brazilia și Elveția, din etapa a doua a fazei grupelor Cupei Mondiale 2022, organizată de Qatar, a fost cîștigat de sud-americani, 1-0. Confruntarea din Grupa G s-a jucat la Doha, pe Stadium 974, o arenă cu o poveste special
• Sport
28.11.22 - 22:02
În Grupa H a Campionatului Mondial din Qatar 2022 s-a disputat meciul dintre Coreea de Sud - Ghana, 2-3. Ghana a fost "la o alunecare distanţă" de un rezultat de egalitate cu Portugalia, scor 2-3, în momentul în care Inaki William
• Sport
28.11.22 - 18:05
Camerun și Serbia au remizat, scor 3-3, în etapa a doua a fazei grupelor Cupei Mondiale, la finalul unui meci care a avut de toate. Meciul a început cu dominația europenilor, care au ratat două șanse imense în primele 20 de minu
• Sport
28.11.22 - 17:58
Fostele campioane mondiale, Spania și Germania, au oferit "calitate pe centimetru pătrat" la Cupa Mondială 2022, într-o adevărată finală care s-a disputat în faza a doua a grupelor. A fost 1-1, după o partidă în cu o bară,
• Sport
27.11.22 - 23:26
Croația a cîștigat meciul împotriva Canadei, scor 4-1, din cadrul etapei secunde a Grupei F, de la Cupa Mondială din Qatar. Vicecampioana mondială en-titre a început meciul cum nu se putea mai prost: după doar un minut, Alphons
• Sport
27.11.22 - 21:55
Maroc a cîștigat meciul cu Belgia, scor 2-0, din cadrul etapei secunde a Grupei F de la Campionatul Mondial din Qatar. După ce au ținut în șah vicecampioana mondială, Croația, scor 0-0, africanii au izbutit încă o surpriză u