Real Madrid a cîștigat finala Ligii Campionilor, la lovituri de departajare, împotriva lui Atlético Madrid, cu scorul de 5-3, după ce la capătul a 120 de minute scorul a fost 1-1, pe stadionul "San Siro" din Milano. Într-o
• Sport
30.05.16 - 16:56
Formația spaniolă de fotbal Sevilla a cîștigat miercuri pentru a cincea oară în istoria sa Europa League, după ce a învins echipa engleză Liverpool cu scorul de 3-1 (0-1), în finala disputată pe stadionul "St. Jakob Par
• Sport
19.05.16 - 12:45
Real Madrid şi Atletico vor juca în finală Real Madrid s-a calificat în finala Ligii Campionilor al fotbal, miercuri seara, după ce a învins-o pe Manchester City cu scorul de 1-0 (1-0), pe "Santiago Bernabéu", în man
• Sport
05.05.16 - 17:01
Naţionala Braziliei este marea favorită la turneul de fotbal din cadrul Jocurilor Olimpice de la Rio din 2016 şi va avea parte de o grupă facilă, alături de Danemarca, Africa de Sud şi Irak, conform tragerii la sorţi care a avut loc pe stadio
• Sport
18.04.16 - 18:55
Manchester City (Anglia) - Real Madrid (Spania) și Atlético Madrid (Spania) - Bayern München (Germania) sînt duelurile din semifinalele actualei ediții a Ligii Campionilor la fotbal, stabilite în urma tragerii la sorți care
• Sport
15.04.16 - 15:14
Pe data de 2 şi 3 aprilie s-au disputat meciurile din cadrul etapei a 20-a a campionatului Republicii Moldova la fotbal, în care au fost consemnate următoarele rezultate: ACADEMIA Chişinău – DACIA Chişinău 0-3 (S. Zagynailov 11, 37,
• Sport
04.04.16 - 17:36
Selecționata R. Moldova la fotbal a învins pe 28 martie, în deplasare, cu scorul 1-0, într-un meci amical, reprezentativa Andorrei. Unicul gol al partidei a fost marcat de fundașul Igor Armaș în prelungirile primei reprize
• Sport
29.03.16 - 15:35
Azi a avut loc tragerea la sorți pentru sferturile de finală din UEFA Champions League. Real Madrid și Bayern Munchen se pot considera norocoase, întîlnind cei mai ușori adversari. Tot azi a avut loc tragerea la sorți pentru sferturi
• Sport
18.03.16 - 16:15
Șahtior Donețk, echipă antrenată de românul Mircea Lucescu, s-a calificat în sferturile de finală ale Europa League la fotbal, joi seara, după ce a învins-o în deplasare pe Anderlecht Bruxelles cu scorul de 1-0. Eduardo
• Sport
18.03.16 - 16:05
După 2-2 la Torino, Juventus, finalista ediției trecute, a început în forță și a surprins formația bavareză prin două goluri în prima jumătate de oră, semnate de Paul Pogba (5) și Juan Cuadrado (28). Bayern München a
• Sport
17.03.16 - 11:48
Atlético Madrid s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal după ce a învins-o pe PSV Eindhoven cu scorul de 8-7, la loviturile de departajare, marți seara, pe stadionul "Vicente Calderón", la ca
• Sport
16.03.16 - 13:48
Zlatan Ibrahimovic este cel mai în formă fotbalist suedez al momentului. El a evoluat la formaţiile Juventus Torino, Inter Milano şi AC Milan. Pare ceva foarte exotic ca un jucător nordic să dirijeze atacul unei echipe italiene, numai că
• Sport
15.03.16 - 18:13
Joi seară, s-au jucat meciurile din prima manșă a optimilor de finală ale Ligii Europa. A surprins, prin proporțiile scorului, victoria Borussiei Dortmund, scor 3-0, pe teren propriu cu Tottenham. De remarcat este și succesul echipei lui Mircea
• Sport
11.03.16 - 15:08
Paris Saint-Germain s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, miercuri seara, după ce a învins-o pe Chelsea cu 2-1 (1-1), la Londra, în manșa secundă a optimilor. PSG, care se impusese cu același sc
• Sport
10.03.16 - 12:17
Real Madrid şi Wolfsburg s-au calificat în sferturi Real Madrid s-a calificat fără probleme în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, marți seara, după ce a dispus cu 2-0 (0-0) de AS Roma, pe ''Santiago Bernabeu'', &i
• Sport
09.03.16 - 14:56
FC Barcelona a făcut un pas important spre sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, marți seara, grație victoriei cu scorul de 2-0 (0-0) în fața formației Arsenal, la Londra, în prima manșă a optimilor de finală ale
• Sport
25.02.16 - 15:03
Duminică, 21 februarie, la Lillehammer, Norvegia, s-a încheiat cea de-a doua ediţie a Jocurilor Olimpice de Tineret (JOT) de iarnă, competiţie rezervată juniorilor cu vîrste în 14 şi 18 ani. La capătul unei lupte captivante,
• Sport
22.02.16 - 15:12
Real Madrid a luat o opţiune importantă, miercuri, pentru calificarea în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după victoria obţinută pe "Olimpico", scor 2-0, în faţa Romei, în prima manşă a optimilor. Spaniolii au de
• Sport
18.02.16 - 17:07
Paris Saint-Germain a învins-o pe Chelsea Londra cu scorul de 2-1 (1-1), marți seara, pe "Parc des Princes", într-un meci din prima manșă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor la fotbal. PSG a deschis scorul prin suedezul Zlatan
• Sport
17.02.16 - 18:57
Competiție fondată în 1963, Bundesliga a colecționat numeroase recorduri, ca oricare alt campionat de fotbal al lumii, dar două se remarcă în mod deosebit, fiindcă sînt deținute de același jucător: Manfred Kaltz. Fostul fun