Proceduri disciplinare ce vizează federaţiile din Muntenegru şi Rusia UEFA a anunţat că a deschis proceduri disciplinare ce vizează federaţiile din Muntenegru şi Rusia, ca urmare a incidentelor de la meciul de săptămîna trecută, de l
• Sport
01.04.15 - 18:46
Sfîntul Gheorghe nu a participat la meciuri truncate Clubul de fotbal ”Sfîntul Gheorghe” din Suruceni nu a participat la jocuri trucate şi nu a manipulat evenimente sportive. La această concluzie au ajuns organele de drept d
• Sport
01.04.15 - 18:43
Moldova a fost învinsă de Suedia Selecţionata Moldovei la fotbal a fost învinsă, la stadionul Zimbru, cu scorul 2-0 de reprezentativa Suediei într-un meci din cadrul preliminariilor Campionatului European. Ambele goluri au fost m
• Sport
30.03.15 - 12:28
Michel Platini, reales în funcţia de preşedinte al UEFA Fostul internaţional francez Michel Platini a fost reales, marţi, la Viena, în funcţia de preşedinte al UEFA, în cadrul celui de-al 39-lea Congres al forului, a anunţat
• Sport
24.03.15 - 19:32
Jucătoarea din România Simona Halep, locul 3 WTA, a cîştigat, duminică, al 11-lea titlu din carieră, dar cel mai important, după ce s-a impus, cu scorul de 2-6, 7-5, 6-4, în finala turneului de categorie Premier Mandatory de la
• Sport
23.03.15 - 18:45
FC Barcelona s-a calificat, miercuri seară, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce a învins, scor 1-0, pe teren propriu, formaţia Manchester City, în manşa a doua din optimile de finală. În tur, scorul fu
• Sport
19.03.15 - 15:13
Atletico şi Monaco, cu emoţii, s-au calificat în “sferturi” Atletico Madrid s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce a învins, marţi seara, pe teren propriu, cu scorul de 4-2 după lovitu
• Sport
18.03.15 - 17:38
Internaţionalul suedez Zlatan Ibrahimović a avut o ieşire nervoasă după înfrîngerea suferită de Paris Saint-Germain pe terenul echipei Girondins Bordeaux (2-3), duminică seara, într-o partidă din cadrul etapei a 29-a a campi
• Sport
17.03.15 - 19:26
Şahtior a fost măcelărită la Munchen Bayern Munchen a surclasat-o cu scorul de 7-0 (2-0) pe Şahtior Doneţk, miercuri seara, pe teren propriu, în manşa a doua a optimilor de finală ale Ligii Campionilor şi s-a calificat în sfertur
• Sport
12.03.15 - 16:53
Real Madrid la un pas de dezastru Real Madrid s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, chiar dacă a pierdut, marţi seara, în manşa secundă a optimilor de finală, partida cu Schalke 04 de pe teren propri
• Sport
11.03.15 - 18:47
Tenismanul moldovean Radu Albot a fost plasat pe 2 martie pe locul 143 în clasamentul Asociaţiei Tenismenilor Profesionişti, rezultat ce constituie un record naţional. El a urcat astfel 21 de trepte în top comparativ cu ierarhia din s
• Sport
03.03.15 - 18:52
”Tunarii” sînt ca şi eliminaţi, iar nemţii pot spera la calificare   AS Monaco a produs surpriza serii în Champions League. Monegascii au învins, la Londra, cu scorul de 3-1, pe Arsenal, în prima manşă di
• Sport
26.02.15 - 17:13
FC Barcelona a făcut un pas important spre sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, marţi seara, după ce a învins-o pe Manchester City cu scorul de 2-1, în deplasare, în prima manşă a optimilor, dar scorul putea f
• Sport
25.02.15 - 18:16
Real Madrid este cu un pas în sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Miercuri seară, formaţia spaniolă s-a impus, scor 2-0, în Germania, pe terenul grupării Schalke 04, în prima manşă a optimilor de finală. Deţinătoru
• Sport
19.02.15 - 10:38
Şahtior Doneţk, echipă antrenată de românul Mircea Lucescu, a remizat, scor 0-0, marţi seară, cu Bayern Munchen, în prima manşă din optimile de finală ale Ligii Campionilor. Meciul s-a jucat pe teren propriu, la Lvov, din cauza r
• Sport
18.02.15 - 18:48
Luptătorii moldoveni Alexandru Chirtoacă (57 kg), Donior Islamov (61 kg) şi Anatol Guidea au devenit în weekend campioni ai Germaniei, în concursul pe echipe, evoluînd pentru clubul SV Weingarten. Cei trei luptători moldoveni au
• Sport
11.02.15 - 19:13
Selecţionata Coastei de Fildeş este noua campioană a Africii la fotbal, după ce a învins formaţia Ghanei cu scorul de 9-8, la loviturile de departajare (0-0 după prelungiri), duminică, la Bata, în finala Cupei Africii pe Naţiuni 2
• Sport
09.02.15 - 18:37
Parchetul cere trimiterea clubului FC Barcelona în faţa unui tribunal Parchetul a cerut judecătorului care anchetează transferul fotbalistului brazilian Neymar să trimită în faţa unui tribunal clubul spaniol FC Barcelona şi pe fost
• Sport
03.02.15 - 18:05
Carlo Ancelotti, tehnicianul echipei Real Madrid, a primit la Florenţa distincţia de cel mai bun antrenor italian al anului 2014 şi a fost inclus în Hall of Fame-ul fotbalului italian, alături de fostul mare jucător argentinian Diego Arman
• Sport
21.01.15 - 19:02
Încă două remize la Cupa Africii pe Naţiuni 2015. Marţi, Coasta de Fildeş, una dintre favorite, a fost ţinută în şah de Guineea, meciul contînd pentru Grupa D a competiţiei încheindu-se cu scorul de 1-1. Guineea a des