Arhivă articole
Germania, campioana mondială en-titre, a învins Suedia, scor 2-1, sîmbătă seara, la Soci, cu un gol marcat de Toni Kroos, în minutul 90+5. Suedia a deschis scorul prin Toivonen, în minutul 32, iar pentru Germania a egalat R
• Arhivă
24.06.18 - 10:46
Mexic s-a impus în fața Coreei de Sud, scor 2-1, și este ca și calificată în optimile de finală ale Campionatului Mondial. Mexicanii au demonstrat că victoria din primul meci contra Germaniei, scor 1-0, nu a fost o întîm
• Arhivă
23.06.18 - 21:06
STIMAȚI CONCETĂȚENI, Astăzi, cînd se împlinesc 28 de ani de la adoptarea Declarației de Suveranitate a Republicii Moldova, cinstim una dintre cele mai însemnate victorii din istoria poporului moldovenesc pentru renașterea naț
• Arhivă
23.06.18 - 19:06
Naţionala Belgiei este aproape calificată în optimile de finală ale Cupei Mondiale 2018, după ce a învins Tunisia cu scorul de 5-2 (3-1) într-un meci disputat sâmbătă pe stadionul Spartak din Moscova, în Grupa G a
• Arhivă
23.06.18 - 19:01
Aflîndu-se în raionul Orhei, Igor Dodon a profitat de ocazie și a vizitat grădinița „Stejărel” din satul Zorile, care a beneficiat de ajutorul Fundației de Binefacere „Din Suflet” în cadrul programului n
• Arhivă
23.06.18 - 10:28
În cadrul vizitei în teritoriu, șeful statului, Igor Dodon, s-a familiarizat cu mersul lucrărilor agricole de la Gospodăria Ţărănească „ M.I. Paciu” din Brăviceni, raionul Orhei. Suprafața totală a terenurilor agrico
• Arhivă
23.06.18 - 10:27
STIMAȚI FUNCȚIONARI PUBLICI, Sărbătorirea zilei Dumneavoastră profesionale este o ocazie deosebită de a Vă felicita cordial și de a Vă transmite alese urări de sănătate, realizări și multă putere de muncă întru îndeplinire
• Arhivă
23.06.18 - 10:25
Reprezentativa Elveţiei a învins, vineri, cu scorul de 2-1, selecţionata Serbiei, într-un meci din etapa a doua a Grupei E, în care ultimul gol al elveţienilor a fost înscris în minutul 90. La partida disputată la Ka
• Arhivă
23.06.18 - 10:23
Trei nativi din zodiac se înscriu cu prioritate în categoria „zodia care tace și face”! Nu te lăsa niciodată înșelat de tăcerea și atitudinea lor aparent dezinteresată. Nu știi niciodată ce gîndesc aceste
• Arhivă
22.06.18 - 17:57
Brazilia a obținut extrem de greu prima victorie de la acest Campionat Mondial, învingînd-o pe Costa Rica, 2-0, după golurile lui Coutinho și Neymar din prelungiri. Brazilienii nu au impresionat mai deloc în primele 45 de minute,
• Arhivă
22.06.18 - 17:50
Președintele Igor Dodon întreprinde o vizită de lucru în zona de centru a țării, în cadrul căreia se va familiariza cu starea actuală a sectorului agroindustrial din zona respectivă și va vizita o instituție preșcolară ca
• Arhivă
22.06.18 - 16:24
Nigeria – Islanda: Messi și toată Argentina sînt cu ochii pe acest meci Nigeria și Islanda se întîlnesc în etapa a doua din Grupa D de la Campionatul Mondial, începînd cu ora 18:00. Din aceeași grupă mai
• Arhivă
22.06.18 - 16:16
La data de 22 iunie, în Republica Moldova, ca și în celelalte foste republici sovietice, este marcată Ziua comemorării victimelor căzute pe cîmpul de luptă în Marele Război pentru Apărarea Patriei. În acest contex
• Arhivă
22.06.18 - 14:30
Curtea de Apel a menținut decizia de invalidare a alegerilor din capitală Magistrații Curții de Apel Chișinău au menținut, în seara de joi, 21 iunie, decizia primei instanțe și au declarat alegerile locale noi din capitală ca fiind il
• Arhivă
22.06.18 - 12:39
Astăzi, 22 iunie, deputați, consilieri municipali în CMC, activiști ai Partidului Socialiștilor din Republica Moldova și ”Garda Tînără” au depus flori la Complexul Memorial ”Eternitate” în memoria trag
• Arhivă
22.06.18 - 10:22
Croaţia a obţinut calificarea în optimile de finală ale Cupei Mondiale, după ce a învins, joi, la Nijnîi Novgorod, cu scorul de 3-0 (0-0), echipa Argentinei. Au marcat Rebici '53, Modrici '80 şi Rakitici '90+1. La primul gol, R