SUA - TARA GALILOR 1-1. BALE A GALAT PENTRU GALEZI IN MINUTUL 82

SUA și Țara Galilor au remizat, scor 1-1, în grupa B de la Cupa Mondială 2022. Au marcat Timothy Weah, în mintul 36, respectiv Gareth Bale, în minutul 82, din penalty.

Americanii au început cu o dublă ocazie uriașă în minutul 9, iar apoi au condus din minutul 36, prin golul lui Timothy Weah. Galezii au schimbat fața jocului în repriza secundă, cînd au ratat ocazii uriașe, prin Davies și Moore.

Vedeta Gareth Bale a obținut un penalty în minutul 81 și tot el a transformat lovitura de pedeapsă, iar SUA - Țara Galilor s-a terminat 1-1.

Americanii rămîn neînvinș în cele patru meciuri directe cu galezii, în care au obținut o singură victorie. În celălalt meci al grupei B, Anglia a zdrobit Iranul cu 6-2.