ÎNFRÎNGEREA CU BAYERN L-A CONVINS PE ROLFES SĂ SE RETRAGĂ

Bayern Leverkusen a pierdut cu scorul de 1-0, derby-ul etapei a 14-a din Bundesliga, jucat pe terenul liderei Bayern Munchen. Unicul gol a fost marcat de Ribery în minutul 51. Imediat după încheierea meciului, internaţionalul german Simon Rolfes, de la Leverkusen, a declarat că va pune capăt carierei de fotbalist la finalul acestui sezon.

Nu se ştie exact ce l-a determinat pe mijlocaşul de 32 de ani să ia această decizie. El a acumulat în cariera sa 26 de selecţii la naţionala Germaniei. În meciul de pe Allianz Arena, Simon Rolfes a intrat pe teren în minutul 63, în locul lui Lars Bender.

Leverkusen ocupă locul al 4-lea în Bundesliga, cu 23 de puncte, în timp ce Bayern este lideră cu 36 de puncte.

Sursa: romaniansoccer.ro