JAPONIA – COSTA RICA 0-1. CONTINUA SURPRIZELE IN GRUPA E DE LA CM

Costa Rica s-a impus cu 1-0 împotriva Japoniei, în etapa a doua din cadrul grupei E de la Cupa Mondială din Qatar.

După ce a pierdut cu 0-7 în primul meci, contra Spaniei, Costa Rica a cîștigat împotriva Japonezilor, echipă care a învins Germania, scor 2-1.

După o primă repriză echilibrată, fără prea mari realizări la cele două porți, Japonia a început bine actul second și a asediat poarta lui Navas. Cu toate acestea, Niponii nu au marcat, iar ocaziile s-au răzbunat în minutul 81, atunci cînd Fuller Spence a marcat cu un șut din afara careului.

În urma acestui rezultat, Costa Rica are 3 puncte și se află la egalitate cu Japonia și Spania (care are cu un meci disputant mai puțin). Tot din această grupă mai face parte și Germania, care este ultima la ora actuală, cu zero puncte.

Spania – Germania se joacă duminică, de la ora 21:00.

Sursa: digisport.ro