DANEMARCA – TUNISIA 0-0. DOUA GOLURI ANULATE SI OCAZII URIASE PENTRU AMBELE FORMATII

Danemarca și Tunisia au remizat, scor 0-0, în primul meci al celor două formații la Cupa Mondială din Qatar.

Tunisia a început mai bine meciul și au atacat poarta danezilor în prima repriză. Mai mult, tunisienii au și marcat în minutul 23, prin Jebali, însă reușita acestuia a fost anulată pentru poziție de ofsaid.

În actul secund, Danemarca a pus presiune pe Tunisia și a fost cea care a controlat meciul. Danezii au punctat și ei, în minutul 55, însă golul a fost anulat pentru poziție afară din joc.

În urma acestui rezultat, cele două echipe au obținut primul punct la Cupa Mondială din Qatar. În această seară, de la ora 21:00, va avea loc celălalt meci al grupei, Franța – Australia.

Sursa: digisport.ro