ANDY CARROLL A REUŞIT O DUBLĂ PENTRU WEST HAM UNITED ÎN PREMIER LEAGUE

Internaţionalul englez Andy Carroll a reuşit o "dublă" pentru West Ham United, în partida cîştigată de echipa sa, cu scorul de 3-1 pe teren propriu, în faţa formaţiei Swansea City, duminică seara, în cadrul etapei a 15-a a campionatului de fotbal al Angliei.

Oaspeţii au deschis scorul prin Wilfried Bony (minutul 19), însă Carroll, care nu mai marcase pentru "ciocănari" din luna martie, a întors rezultatul graţie golurilor marcate în minutele 41 şi 66. Rezultatul final a fost stabilit de Diafra Sakho, în minutul 87. Swansea a evoluat în 10 jucători din minutul 68, după eliminarea lui Fabianski.

Într-un alt joc programat duminică, Aston Villa a dispus la limită, cu 2-1, de Leicester City într-o partidă disputată la Birmingham. Au marcat Ciaran Clark (minutul 17) şi Alan Hutton (minutul 71) pentru învingători, respectiv Leonardo Ulloa (minutul 13). Oaspeţii au încheiat meciul în inferioritate numerică, după eliminarea lui Konchesky (minutul 80).

Celelalte meciuri din Premier League, disputate sîmbătă, s-au încheiat cu următoarele rezultate:

FC Liverpool - Sunderland 0-0

Tottenham Hotspur - Crystal Palace 0-0

Manchester City - Everton 1-0

Hull City - West Bromwich Albion 0-0

Queens Park Rangers - Burnley 2-0

Stoke City - Arsenal Londra 3-2

Newcastle United - Chelsea Londra 2-1

Ultimul meci al etapei, Southampton - Manchester United, se dispută luni seara.

Sursa: romaniansoccer.ro