TUNISIA - AUSTRALIA 0-1. PARTIDA A FOST DECISA DE UN GOL MARCAT IN PRIMA PARTE

Australia s-a impus în fața Tunisiei, 1-0, într-un meci din cadrul Grupei D a Cupei Mondiale 2022 din Qatar.

Naționala din "Țara Cangurilor" a început mai bine meciul și a presat în căutarea golului, care a și venit, în minutul 23, de la Mitchell Duke.

Atacantul care evoluează în liga secundă japoneză a marcat cu o lovitură de cap perfectă, care s-a dus în plasa laterală a porții. Tunisienii au presat în finalul primei părți, cînd au ratat două ocazii bune de a înscrie.

Repriza secundă a fost una mai fragmentată, în care africanii au continuat să domine, dar s-au lovit de blocajul defensiv excelent al Australiei.

Cele mai bune șanse au venit cu șuturi care au fost pe direcția portarului Ryan, aflat mereu la post.

Sursa: digisport.ro