EURO 2020. UN MOLDOVEAN A INTRERUPT MECIUL DINTRE FRANTA SI ELVETIA

Incident neplăcut a avut loc pe stadionul de la București la meciul din cadrul Campionatului European de fotbal dintre Franța și Elveția jucat aseară la București. Un suporter în tricoul naționalei Moldovei a intrat pe teren chiar în timpul partidei.

Presa de peste Prut scrie că bărbatul, îmbrăcat cu un tricou al naționalei Moldovei, a alergat pe teren în prima repriză.

Acesta a fost pus la pămînt de un steward, iar jocul a fost oprit pentru aproximativ un minut, jucătorii profitînd de pauză pentru a se hidrata. Partida s-a reluat fără alte incidente.

Franța - Elveția, din optimi, a avut nevoie de prelungiri și penalty-uri. A fost 3-3 după 120 de minute și s-a încheiat 4-5 la loviturile de departajare.

Elvețienii sînt în sferturi după ce Sommer a parat ultimul penalty, executat de Mbappe. Franța, campioana mondială, a fost eliminată dramatic de Elveția.

Sursa: sputnik.md