SHERIFF A SURCLASAT-O PE PETROCUB

Sheriff a învins-o cu 4-1 pe Petrocub, în cel mai tare meci al etapei a 8-a din Divizia Națională. Grație victoriei, echipa tiraspoleană s-a distanțat la 5 puncte de Petrocub, care continuă să se situeze pe locul secund.

Croatul Gabrijel Boban a reușit o dublă în prima repriză. După pauză, Dan Taras a redus din diferență, dar tiraspolenii au mai marcat de două ori, în minutele 60 și 64, prin Castaneda și Charles.

„Nu am meritat o înfrîngere la scor. Am avut și momente bune. Mă supără greșelile individuale care au adus la marcarea golurilor”, a declarat antrenorul echipei Petrocub, Lilian Popescu.

Astăzi în ultimele două meciuri ale etapei a 8-a se vor întîlni perechile: Sfîntul Gheorghe - Dacia-Buiucani și Zimbru - FC Florești.