SFINTUL GHEORGHE A INVINS-O PE ZIMBRU CU 3-1

Sfîntul Gheorghe nu i-a permis echipei Zimbru să obțină prima victorie a stagiunii. În minutul 85, la scorul de 1-1, Zimbru a trimis mingea în bară, iar Sfîntul Gheorghe a înscris de două ori pe finalul partidei, prin Volkov și Suvorov.

„Des se întîmplă așa. Nu marchezi tu, îți marchează ție. De aia fotbalul este interesant”, a declarat antrenorul echipei Sfîntul Gheorghe, Serghei Cebotari.

„Nu am pretenții la băieți. Sînt buni. Mergem înainte”, a spus tehnicianul celor de la Zimbru, Vlad Goian.

Șase puncte, la fel ca Sfîntul Gheorghe, are și Dinamo-Auto. Echipa antrenată de Igor Dobrovolski a dispus la limită de Dacia-Buiucani, cu 1-0. Singurul gol a fost marcat de Solodovnikov, în minutul 68.

Lider după trei etape este Sheriff, cu maximum de puncte.

În această seară, 13 iulie, se dispută ultimul meci al etapei a treia din Divizia Națională. La Orhei se întîlnesc Milsami și Speranța. Meciul va începe de la ora 20:30 și se va juca fără spectatori.