MIRCEA LUCESCU S-A FOTOGRAFIAT CU NICUSOR STANCIU: ”BRAVO, ATI FOST MAI BUNI!”

Mircea Lucescu a fost învins aseară, la Bruxelles, de Anderlecht, scor 0-2, gazdele avînd în Nicu Stanciu un jucător ”care a luminat seara belgienilor”, după cum avea să scrie un gazetar belgian.

La ieșirea de la conferința de presă, în drum spre autocar, antrenorul de la Zenit l-a întîlnit pe Stanciu. L-a felicitat pe internaționalul român, au schimbat cîteva vorbe și i-am ”tras” într-o poză. ”Bravo, ați fost mai buni! Vă doresc să luați titlul!”, i-a spus ”Il Luce” lui Stanciu, conform danielnanu.ro.

Titular, Stanciu a jucat pînă în minutul 74, cînd a fost înlocuit cu Sofiane Hanni. Celălalt român, Alex Chipciu, a intra în minutul 60 în locul lui Frank Acheampong, autorul ambelor goluri ale gazdelor. Meciul a contat pentru prima manșă a ”16”-imilor de finală ale Ligii Europa.