JUVE ŞI ROMA MERG DIN VICTORIE ÎN VICTORIE

Juventus si AS Roma, ocupantele primelor doua locuri din campionatul Italiei, au confirmat din nou, sambata, statutul lor de favorite la titlu, castigand in deplasare meciurile pe care le-au jucat in etapa a 12-a din Serie A. Roma s-a impus la Bergamo, cu scorul de 2-1, dupa ce a fost condusa cu 1-0 de Atalanta. Moralez a marcat pentru bergamasci chiar in primul minut de joc, iar Roma a intors in favoarea ei rezultatul pana la pauza, gratie reusitelor semnate de Ljajic (23) si Nainggolan (42).

Lidera Juventus a obtinut o victorie mai pretioasa, 3-0 pe terenul formatiei Lazio Roma. Mijlocasul francez Paul Pogba a punctat de doua ori, in minutele 24 si 64, iar al treilea gol a fost reusit de Carlos Tevez in minutul 55.

Atat la Bergamo cat si in meciul de la Roma a existat cate un jucator eliminat. Boakye de la Atalanta a primit rosu in minutul 90, in timp ce Padoin de la Juventus a fost eliminat in minutul 70. Ambii au parasit terenul dupa ce au primit al doilea cartonas galben.

Stefan Radu, de la Lazio, a fost rezerva si nu a intrat pe teren.

In urma victoriilor obtinute sambata seara, Roma si Juventus sînt despartite de 3 puncte.

Sursa: romaniansoccer.ro