DINAMO-AUTO A REMIZAT CU ZIMBRU LA TERNOVCA

Dinamo-Auto a ratat șansa de a urca pe locul 4 în Divizia Națională. Echipa antrenată de Igor Dobrovolski s-a mulțumit cu un rezultat de egalitate împotriva formației Zimbru, scor 1-1, în cadrul ultimului meci al etapei a șaptea.

Ucraineanul Yehor Kondratiuk a deschis scorul în minutul 22, dar la începutul reprizei secunde Zimbru a egalat prin nigerianul Saleh Yahaya.

„Bine că nu am pierdut. Unii jucători m-au dezamăgit. Trebuie să muncești ca să obții rezultate”, a declarat antrenorul echipei Dinamo-Auto, Igor Dobrovolski.

„Important e că am reușit să egalăm. Nimeni nu a meritat astăzi înfrîngerea”, a spus tehnicianul celor de la Zimbru, Vlad Goian.

Următoarea etapă va avea loc în perioada 4-6 august după următorul program: Codru - Speranța, Milsami - Dinamo-Auto, Sheriff - Petrocub, Sfîntul Gheorghe - Dacia-Buiucani și Zimbru - FC Florești.