CM 2018: INCA O SURPRIZA, BRAZILIA N-A PUTUT INVINGE ELVETIA

Brazilia a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0), partida disputată, duminică seara, la Rostov, cu Elveţia, în etapa I a Grupei E a Cupei Mondiale. Au marcat Coutinho '20, respectiv Zuber '50.

În minutul 20, Coutinho a marcat cu un şut de la 20 de metri, lateral stîga, mingea a lovit bara laterală aproape de vinclu, la colţul lung, şi a intrat în poartă.

La cinci minute după pauză, Zuber a marcat cu capul după un corner executat de pe partea dreaptă de Shaqiri. Brazilienii au reclamat că Zuber l-a împins înainte de a marca pe Miranda, dar arbitrul a refuzat să apeleze la VAR.

În primul meci al grupei, Serbia a învins, tot duminică, la Samara, reprezentativa din Costa Rica, cu scorul de 1-0 (0-0).

Sursa: romaniansoccer.ro