CM 2018: CROATIA SI DANEMARCA AU DEBUTAT CU DREPTUL

Reprezentativa Croaţiei a învins selecţionata Nigeriei, scor 2-0, sîmbătă seara, în grupa D de la Cupa Mondială din Rusia. Golurile au fost marcate de Etebo '32 (autogol) şi Modrici '71 (penalti). Meciul a fost arbitrat de brazilianul Sandro Ricci. În primul meci al grupei D, Argentina a jucat la egalitate cu Islanda, scor 2-1.

***

Selecţionata Danemarcei a învins, sîmbătă, cu scorul de 1-0, reprezentativa statului Peru, în grupa C. Unicul gol al meciului a fost marcat de Yussuf Poulsen, în minutul 59. În minutul 44, arbitrul Bakary Gassamba din Gambia a apelat la arbitrajul video după un fault al lui Poulsen asupra lui Cueva. Christian Cueva a executat însă nu a reuşit să transforme lovitura de la 11 metri. În primul meci al grupei C, Franţa a învins Australia, scor 2-1.

02.04.24 - 12:28
03.04.24 - 13:44
03.04.24 - 13:42
01.04.24 - 12:39
05.04.24 - 19:01
01.04.24 - 12:46
07.04.24 - 00:04
05.04.24 - 17:10