CM-2018: ANGLIA S-A CHINUIT IN MECIUL CU TUNISIA

Anglia a cîștigat partida din Grupa G de la Campionatul Mondial cu Tunisia, scor 2-1, după un gol reușit de Harry Kane în prelungirile partidei.

Englezii au început în forță și au avut două mari ocazii de gol în primele 3 minute, însă golul a venit din gheata lui Kane, în minutul 11. La aceeași fază, portarul tunisienilor s-a accidentat și a fost înlocuit.

Tunisia a egalat în minutul 35 după un penalty executat de Sassi și pînă la finalul meciului s-au apărat în disperare, însă, în prelungiri, Kane a dat lovitura și a stabilit scorul final, scor 2-1.

Anglia a înscris pentru prima dată la CM un gol al victoriei în prelungiri.

Harry Kane e primul jucător englez care reușește o "dublă" la Mondial de la Gary Lineker în 1990, 3-2 împotriva Camerunului.

În celălalt meci al grupei G, Belgia a învins Panama cu scorul de 3-0.

Primele trei mari surprize de la acest Campionat Mondial din Rusia sînt Germania - Mexic 0-1, Argentina - Islanda 1-1 și Brazilia - Elveția 1-1.

Sursa: gsp.ro.